In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

ObjectX

  • IMG_1704.JPG

  • IMG_1769.JPG

  • IMG_1772.JPG

  • IMG_1777.JPG

  • IMG_1790.JPG

  • IMG_1794.JPG

  • IMG_1803.JPG

  • IMG_1737.JPG

  • IMG_3083.jpg

Administrator

Administrator

Општина Прилеп првпат за многу брзо време ќе започне со организирање на јавен градски превоз, кој ќе ја покрива територијата на градот и населените места. Носител на проектот е ЈП за просторно и урбанистичко планирање.

Државјанин на Велика Британија и монахот Калист биле единствените луѓе кои го откриле пожарот во гостинскиот дел од конаците на манастирот „Успение на Пресвета Богодордица“ - Трескавец кај Прилеп.

Утринава заедно со претставници од Завод и Музеј -Прилеп градоначалникот Ристески го посети манастирскиот комплекс „Трескавец“ кој вчера попладне го зафати огнена стихија во која до темел изгореа конаците.

Заменик министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Зоран Коњановски денеска ќе ја посети општина Прилеп.

Прилепската полиција сеуште трага по петнаесетчлената група, која вчера вечер со метални шипки и ножеви нападнала жител на градот и струмичанец во ходникот на итната помош во локалниот медицински центар.

Вторник, 22 Јануари 2013 14:47

Прилеп ќе добие скејт парк

Една од основните цели при функционирањето на ЛС е создавање услови за правилен психо - физички развој на децата и младите луѓе.

Прилепските дуќани денеска се мета на пазарната инспекција, откако Министерството за финансии забележало необичен пад на продажбата во прилепската чаршија.

Вработени во Мермерниот комбинат и Синдикатот синоќа во домот на културата „Марко Цепенков“ во Прилеп одржаа собир на кој побараа од раководството на компанијата да ги врати на работа 19-те работници кои минатата недела добија отказ за да продолжат преговорите за потпишувањето на колективниот договор.

You need Flash player 6+ and JavaScript enabled to view this video.

You need Flash player 6+ and JavaScript enabled to view this video.

You need Flash player 6+ and JavaScript enabled to view this video.