In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

ObjectX

  • IMG_1704.JPG

  • IMG_1769.JPG

  • IMG_1772.JPG

  • IMG_1777.JPG

  • IMG_1790.JPG

  • IMG_1794.JPG

  • IMG_1803.JPG

  • IMG_1737.JPG

  • IMG_3083.jpg

Вести

Вести (7)


Вторник, 05 Февруари 2013 15:58

Прилеп ќе организира градски превоз на две линии

Вторник, 05 Февруари 2013 15:46

Британски турист и монахот Калист први го гаснеле пожарот на Трескавец

Државјанин на Велика Британија и монахот Калист биле единствените луѓе кои го откриле пожарот во гостинскиот дел од конаците на манастирот „Успение на Пресвета Богодордица“ - Трескавец кај Прилеп.

Вторник, 05 Февруари 2013 15:42

Претставници од Завод за Музеј - Прилеп и градоначалникот Марјан Ристески го посетија манастирот Трескавец

Утринава заедно со претставници од Завод и Музеј -Прилеп градоначалникот Ристески го посети манастирскиот комплекс „Трескавец“ кој вчера попладне го зафати огнена стихија во која до темел изгореа конаците.

Среда, 23 Јануари 2013 14:16

Тепачка во итната помош на прилепската болница

Прилепската полиција сеуште трага по петнаесетчлената група, која вчера вечер со метални шипки и ножеви нападнала жител на градот и струмичанец во ходникот на итната помош во локалниот медицински центар.

Вторник, 22 Јануари 2013 14:47

Прилеп ќе добие скејт парк

Една од основните цели при функционирањето на ЛС е создавање услови за правилен психо - физички развој на децата и младите луѓе.

Вторник, 22 Јануари 2013 13:59

ОхридСкај: Голем број инспектори ги чешлаат прилепските дуќани

Прилепските дуќани денеска се мета на пазарната инспекција, откако Министерството за финансии забележало необичен пад на продажбата во прилепската чаршија.

Вторник, 22 Јануари 2013 13:53

Синдикатот на Мермерен комбинат бара враќање на отпуштените работници

Вработени во Мермерниот комбинат и Синдикатот синоќа во домот на културата „Марко Цепенков“ во Прилеп одржаа собир на кој побараа од раководството на компанијата да ги врати на работа 19-те работници кои минатата недела добија отказ за да продолжат преговорите за потпишувањето на колективниот договор.

You need Flash player 6+ and JavaScript enabled to view this video.

You need Flash player 6+ and JavaScript enabled to view this video.

You need Flash player 6+ and JavaScript enabled to view this video.