In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

ObjectX

 • IMG_1704.JPG

 • IMG_1769.JPG

 • IMG_1772.JPG

 • IMG_1777.JPG

 • IMG_1790.JPG

 • IMG_1794.JPG

 • IMG_1803.JPG

 • IMG_1737.JPG

 • IMG_3083.jpg

Среда, 23 Јануари 2013 14:16

Тепачка во итната помош на прилепската болница

Прилепската полиција сеуште трага по петнаесетчлената група, која вчера вечер со метални шипки и ножеви нападнала жител на градот и струмичанец во ходникот на итната помош во локалниот медицински центар.

Инцидентот се случил околу 19 часот, кога групата влегла во болницата и ги нападнала двете лица. Во мешаницата на едниот од нападнатите со нож му бил расечен десниот образ.

Како што дознаваме на инцидентот му предходела расправија меѓу жртвите и две лица од групата, што се случил два часа порано.

По инцдидентот, реагирала обезбедувањето во болницата,а била повикана, која работи на расветлување на случајот и откривање на мотивите за нападот.

Извор: Нова Македонија

Media

1 comment

 • Comment Link Coach Legacy Signature Tote Style Bag Понеделник, 28 Јануари 2013 15:17 posted by Coach Legacy Signature Tote Style Bag

  Your web site came up in my research and then I'm taken by what you could have written on this topic. I am presently extending my enquiry and then therefore cannot contribute further, nonetheless, I've bookmarked your internet access page and then will be returning to keep up with any next updates. Just Now love it and then gives thank you for tolerating my remark.

Leave a comment

You need Flash player 6+ and JavaScript enabled to view this video.

You need Flash player 6+ and JavaScript enabled to view this video.

You need Flash player 6+ and JavaScript enabled to view this video.